Menüü

Iisaku noortekeskuse ajalugu

Noorsootöö Iisakus sai alguse 2005. aasta novembris, kui kohalikul aktivistil Lii Roosal tuli mõte kutsuda kokku esimest korda noored, kellega hakata tegema Iisaku Noorte Klubi. Esimesele koosoleku kutsele tuli täpselt 1 noor, Rein Sabolotni. Kui Reinu poleks tulnud, siis oleks see asi ilmselt ka tegemata jäänud, Kuid vahel polegi alguseks palju vaja. Järgmisele kohtumisele kutsus juba Rein oma sõbrad ja saadi kokku esimese paarikümne liikmeline noortepunt. Noored vaisid presidendiks Rait Karri ja esimese väljasõidu Tartusse uisutama tehti juba Iisaku valla toel.

 

2006. aasta veeburaris sai Iisaku Noorte Klubi registreeritud ka mittetulundusühinguna. Asutajateks olid Annely Oone ja Lii Roosa. 


Kirjutati projekte, Annely vedas esimest kahte Iisaku Õpilasmalevat, edasi juba Lii Roosa. Malevaid tehti kokku 13. aastat. Hiljem juba koostöös teiste valdadega Alutaguse Õpilasmaleva nime all, kus olid kolm erinevat rühma: Iisaku, Illuka ja Mäetaguse. 


2007. aastal alustati Iisaku noortekeskuse projekti koostamisega ning 2009. aasta oktoobris avatigi esmakordselt isaku rahvamaja keldriruumides Iisaku noortekeskus. Noortejuhtidena tulid meeskonda Mari-Liis Org, Kersti Rajamets, Margot Puštšenko. Tehniline tugi Rauno Avel. Läbi aegade on noortejuhte loomulikult rohkem veel olnud.


Mõne aja jooksul läks noortekeskuse haldamine Iisaku rahvamaja alla ja sealt edasi on Iisaku Noorte Klubi jätkanud MTÜga projektide kirjutamist noortekeskuse ja noorsootöö arendamiseks. 
15. aastaga on MTÜ Iisaku Noorte Klubi kirjutanud ja läbi viinud üle 160 erineva noorteprojekti. Suurimad malev ja suvine Alutaguse Lastelaager, mis ühel aastal toimus ka Muusika- ja näitlemislaagrina ja laagri lõppedes valmis noortemuusikal "Merineitsi".


Aastatega oli kogunenud projektide jaoks ka super meeskond, kes vabatahtlikena on panustanud ja teevad seda edaspidigi meie projektide toimimisse. Suu kiitus: Rauno Avel, Reet Kirsipuu, Helen Allika, Margot Puštšenko, Marleen Vitsut, Marika Oolberg, Mari-Liis Org, Katja Tõks, Kadi Ploom. 


Väike väljavõte Iisaku Noorte Klubi projektidest:

  • INK Suvekool 2017, 2018 ja 2019 (KOP)
  • Alutaguse Lastelaager 2010 , 2011, 2012, 2013 (PRIA, Leader)
  • Muusika ja Näitelmise laager 2013 (Pria, Leader): VIDEO
  • Rahvusvaheline noorte tervisespordilaager koos Soome partneritega 2013: (PRIA; LEADER)  VIDEO
  • Noortekeskuse õppe-ekskursioon Lätti 2010 ja Hiiumaale 2011 (PRIA, Leader)
  • Iisaku Noortekeskuse sisustamine (PRIA, Leader)
  • Iisaku Noortekeskuse renoveerimine (Regionaalarengu Fond, PRIA, Leader)
  • Iisaku Rahvamaja keskkütte (PRIA 3.2)
  • Iisaku Lasteaia liiklusväljaku rajamise projekt (If kindlustuse projektitoetus)
  • Iisaku Õpilasmalev(ad) 2006-2014 (aastatel 2010-2014 toimus Alutaguse õpilasmaleva nime all koostööprojektina kuni 9 partneriga). Erinevad rahastajad erinevatel aastatel: KOP, KIK, ENTK, Leader, tööandjad, kohalik omavalitsus.

 

Rauno vedas oma meeskonnaga mitu aastat ka LanPartysid VIDEO

 

Samuti armastavad meie noored palju muusikat teha. (Video tehtud Iisaku Noortekas) VIDEO

 

2018. aastast tegutseb Iisaku noortekeskus Alutaguse Huvikeskuse all ja siis koliti ka noortekeskus rahvamaja ruumidest Iisaku Gümnaasiumi hoonesse (Tartu mnt 62). Täpsemalt asub noortekeskus kooli päästeameti poolses korpuses koos Iisaku Kunstide kooli ja õpilaskoduga. Sissepääs ainult Iisaku Kunstide Kooli kõrval asuvast välisuksest. Noortekeskus on osa suure maja taristust, kus noortel on kõik tegevused ja toimetamised ühes hoones. Ruumid on valgusküllased ja rohkelt on erinevaid ruume, tegevusi noorte aja sisustamiseks ja omaalgatuse toetamiseks.