Menüü

Ida-Viru EHE 2023 parimad on selgunud

25.01.2024

Fotograaf Aulis Pärnpuu

20. jaanuaril toimus Sillamäe Kultuurikeskuses Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu, Ida-Virumaa Spordiliidu ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi aastapreemiate ja tunnustuste üleandmise.

 

Aasta kultuurisündmus 2023 laureaadiks sai Iisaku laululaval toimunud suvelavastus "Kõik roosid...".

 

"Kõik roosid..." on muusikaline komöödia Vanemuise näitleja Helend Peebu näitlejatee esimestest sammudest kuni tema igihalja hiti "Kõik roosid ma kingiksin sulle..." laulmiseni hulludel aegadel Vanemuise Teatris. Näitleja Helend Peep rõõmustas pea terve sajandi teatripublikut oma laulude ja rollidega. Pärit on ta aga Iisakust, Ida - Virumaalt. Kuidas kujunes lihtsast talupoisist teatrimees ja kellega viis teda saatus kokku Eesti jaoks hulludel aegadel kodumail ja Vanemuises, näeb muusikalises komöödias.

Lavateksti autor ja lavastaja on Rednar Annus, kunstnikutöö Riina Vanhaselt. Lisaks Maarius Pärnale nimiosas löövad kaasa Henrik Normann, Tiina Tõnis, Triin Lellep, Hellar Bergmann, Allar Kress ja hulk näitlejaid Alutaguselt ja Tallinnast.
 

Lavastust etendati Iisaku laululaval aastal 2023 neljal korral. 2024. aasta suvel on taas võimalus lavastut näha, toimumisajad ja -kuupäevad leiab siit: https://www.piletitasku.ee/et/performance/22172

 

 

 

Teistre laureaatidega saab tutvuda siit: https://ivol.ee/et/ida-viru-ehe

 

FOTOGALERII