Menüü

Mälumäng

Mälumängu turniirid toimuvad Alutaguse vallas Mäetagusel ja Iisakus.

 

Mäetaguse mälumäng on hooajaline, hooaeg kestab oktoobrist kuni aprillikuuni (v.a detsember). Tavaliselt on mälumäng kuu kolmandal neljapäeval. Iga turniiri lõpus tunnustatakse kolme parimat võistkonda, samuti tehakse hooaja lõpus üldkokkuvõtted.

Mäetaguse mälumängus on igal turniiril 0 küsimust (19. hooajast 40 küsimust), vajadusel veel viigilahususe küsimused. Kaks küsimust on koonusküsimused, millele on võimalik saada lisaks kaks vihjet, kuid sellega vähendatakse võimalike punktide arvu. Küsimuste koostamisel lähtutakse põhimõttest, et oleks kaetud erinevad valdkonnad - kultuur, sport, geograafia,loodusteadus jms.

Küsimused koostab Andrus Aamer.

 

 

Iisaku mälumäng toimub kord kuus jaanuarist maini ja septembrist novembrini, kokku kaheksa mängu. Iga kord teeb küsimused erinev mälumängus osalev võistkond, järjekord loositakse aasta alguses. Kokku on Iisaku mälumängu ühel turniiril 25 küsimust, viigi korral nii palju lisaküsimusi, et selgitada välja võitjad. Iga turniiri lõpus saavad parimad tunnustatud ja samuti tehakse aasta lõikes üldkokkuvõtteid.