Menüü

Alutaguse valla noortepäev

08.06.2023
Autor: Kärolin Kivestu

Foto autor: Aulis Pärnpuu

1. juunil tähistasime üheskoos Alutaguse valla lasteaedade ja koolidega Alutaguse valla noortepäeva.

Juba hommikul kogunesid kõik Alutaguse valla lasteaedade lapsed Mäetaguse mõisa juurde, et avada päev ühise rongkäiguga mõisaringil. Rongkäik möödus meeleolukalt, sest kaasa oli võetud nii silte kui ka oma lasteaedade maskotte. Ligi 150 last koos õpetajatega marssisid rõõmsalt ümber mõisaringi ning neid olid tulnud tervitama ja neile rongkäigus kaasa elama Alutaguse Vallavalituse töötajad, kes lastele rõõmuhõikeid jagasid ja neile lehvitasid.

Peale rongkäiku tantsiti ühistantsu ning tegevused said jätkuda igal lasteaial erinevas punktis. Lastel oli võimalus joosta Tillujooksu, mille start sai alguse mõisa eest, läbides raja mõisapargis ning jõudes finišisse mõisa taha. Tillujooksu korraldas kõigile pisikestele ja suurematele jooksjatele Mäetaguse lasteaed Tõruke ja liikumisõpetaja Eve Elm, kellel on see olnud iga-aastaseks traditsiooniks. Lisaks oli lastel võimalik hüpata staadionil olevatel batuutidel ning mängida vahvaid mänge multispordiareenil koos Illuka Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Marko Pärna juhendamisel.

 

Peale aktiivseid tegevusi ootas kõiki osalejaid magus üllatus, milleks oli jäätis ning lastele oli tulnud rõõmu valmistama ka mullimeister, kes viis läbi mullisõu ning lendu lasti palju seebimulle.

Suur aitäh kõigile Alutaguse valla lasteaedadele ja õpetajatele, kes olid abiks sündmuse korraldamisel, tänu teile oli meil võimalus korraldada meie lastele üks lõbus, meeldejääv ning rõõmurohke päev!

 

Noortepäev kestis Alutagusel aga kogu päeva vältel, sest peale lõunat jätkusid mõisaõuel tegevused koolinoortele. Mäetagusele tulid noortepäeva tähistama ligikaudu 200 Alutaguse valla noort koos õpetajatega üle Alutaguse valla. Noori tervitas mõisaõuel Alutaguse valla abivallavanem Kairi Hõbemeri ning koos vallavanem Tauno Võhmari ning haridus- ning noorsootööspetsialisti Nelli Kuldmaaga anti tublimatele Alutaguse valla koolide noortele üle vallapoolsed tunnustused, millele järgnes Alutaguse valla noortekollektiivide kontsert, kus esinesid kollektiivid, kes esindavad Alutaguse valda ka tulevasel noorte laulu- ja tantsupeol „Püha on maa“.

Alutaguse noored ning nende juhendajad väärivad kiidusõnu, sest kõik sellel aastal tantsu- ja laulupeole pürginud kollektiivid läbisid tuleproovi ning osalevad suvel suurel peol Tallinnas. Noortepäeval astusid üles Alutaguse rahvamuusikud, juhendajad Pille Nagel ja Meeli Õunap, Alutaguse lastekoor, keda juhendavad Anu Kaljusaar ja Tanja Elken ja Iisaku Kunstide kooli tantsurühm, keda juhendab Ave-Jääger Nurgamaa.

 

Noortepäeva peaesinejana rõõmustas noori aga Alika Milova bänd, kelle esinemine oli väga meeleolukas. Noored said tantsida, laulda ja kaasa elada. Lisaks toimusid noortepäeval veel erinevad tegevused mõisaõuel. Avatud oli disainitelk, kus oli võimalus osaleda Nike ja Vansi disainikonkursil, disainides ise ketse ja riideid. Noori ootasid ka Alutaguse noorsootöötajate poolt korraldatud mängud ning Mäetaguse Vabatahtlike Päästjate erinevad tegevused. Võimalus oli ka batuutidel lustida.

 

Tänusõnad kõigile Alutaguse valla koolidele, rõõm oli korraldada kõigile meie valla noortele koostöös ühist Alutaguse valla noortepäeva. Loodan, et ka järgnevatel aastatel on meil võimalus seda toredat traditsiooni jätkata ning üheskoos meie valla lastele ja noortele meeldejäävaid sündmusi korraldada!