Menüü

XXVI Mäetaguse mõisapäev „Naerata nüüd jälle Sa“

07.08.2022
Autor: Kärolin Kivestu

Fotode autor: Aulis Pärnpuu

Mäetaguse mõisapäev on üks siinse piirkonna pikemate traditsioonidega sündmusi ning toimus sellel aastal juba 26. korda. Mõisapäev on olnud aastaid suve oodatuim sündmus nii kohalikele elanikele kui ka kultuurirahvale. Mäetaguse XXVI mõisapäev toimus sellel aastal traditsioonidest lähtuvalt südasuvel 16. juulil Mäetaguse mõisaõuel ja selle aasta teemaks oli "Naerata nüüd jälle Sa“. Loodame, et põhjuseid naeratamiseks leidus ka selleaastases programmis.

Päev algas üsna teravalt, sest Mäetaguse staadionil toimusid kirveviskamise ja ammulaskmise Eesti meistrivõistlused. Kirveviskamise täpsuses said ennast mõisapäeval proovile panna ka valla ja rahva esindajad, kui toimus võistlus „Võim versus rahvas“. Võistlus toimus seekord juba kolmandat korda ja pani proovile valla töötajad ning -elanikud. Esimesel aastal võisteldi jalgpallis, teisel korral mullijalgpallis ning seekord toimus võistlus täpsuse peale kirveviskamises. Võistluse võitis sellel aastal rahvas skooriga 93:76 ning sai enda kätte rändkarika. Lisaks anti start ka selle aasta kolmandale Liikudes läbi Alutaguse jooksusarja osavõistlusele „Kahe mõisa jooksule“, kus joosti Pagari mõisast Mäetaguse mõisani.  

 

 

 

Mõisaõuel toimunud avakontserdil oli võimalus nautida Alutaguse valla isetegevuskollektiivide esinemist. Oma etteastetega olid mõisapäevale tulnud Mäetaguse Puhkpilliorkester, Alutaguse valla lastekoor, rahvatantsurühm Avitagused, Kurtna tantsulapsed ja Illuka naisansambel. Hoolimata vihmaohust, möödus mõisapäev päikseliselt ning õhtuse peaesineja Liis Lemsalu trio akustiline kontsert täitis mõisaõue rohkete pealtvaatajatega. 

 

 

 

Mõisapäeval oli lisaks veel teisigi mitmekülgseid tegevusi kogu perele. Külla tuli lasteteater Trumm etendusega „Imeline puhkus“, toimusid lõbusad mängutunnid, tehti näomaalingud, punuti patse ja oli võimalus osa saada Fred-Erik Johansoni illusioonietendusest. Võimalus oli külastada ka mõisa ning osaleda mõisaekskursioonil. Avatud oli kohalike käsitöömeistrite näitus-müük ja toimusid ka erinevad taaskasutustöötoad (käpiknuku valmistamise töötuba, lilltikandi töötuba, padja töötuba, nöörkaunistusega esemete töötuba), mille eestvedajateks olid oma ala meistrid Ruth Linnard ja Tiina Kivil. Kuna 2022. aasta on raamatukogude aasta, siis avasime selle puhul ka tasuta raamatute laada.

 

 

 

Sündmusel olid kohal ka Mäetaguse Vabatahtliku Päästekomando esindajad, kes jagasid tuleohutusalast nõu. Lisaks oli päästealal põnevaks atraktsiooniks suitsusukeldustelk, mis imiteeris olukorda suitsuga täitunud ruumis. Kõigil osalejatel tuli suitsuga täidetud telgis üles leida kannatanu ning toimetada ta telgist välja.

Sellel aastal toimus Mäetaguse kirvehallis ka RA.A.A.M teatri suveetendus „Diktaator, naljamees ja liiderdaja“ ning õhtul sai tantsida mõisaõues legendaarse ansambli Onude saatel.

 

 

 

Mõisapäev möödus taas täis tantsu, teatrit, sporti, pillimängu ja head muusikat. Loodame, et mõisapäev oli toredate kohtumiste paigaks ka sellel aastal. Suur tänu kõigile, kes mõisapäeva kordaminekuks oma panuse andsid!