Menüü

Kurtna Noortekeskuse kokandusringi noored said väljakutse

03.05.2022

Foto autor: Mirjam Vinkler

Tulemas oli suur reede, seega tuli noortel kokkajatel valmistada roog, mille üheks komponendiks pidi olema muna. Toit tuli kenasti serveerida, lisada juurde koostisained mida toidu valmistamisel kasutati. Seejärel pildistada oma töö ja saata noorsootöötaja Mirjamile. 

Pildid tuli esitada 11 aprilliks. Tähtajaks saabunud tööd läksid hindamisele. Seda vastutusrohket tööd tegid väga erinevad persoonid. Oma lemmikud valis Kurtna raamatukogus Alutaguse Huvikeskuse raamatukogude juht Jaana, memmed käsitööringist, nende juhendaja ja ka tol päeval majas viibinud sotsiaaltöötaja ning Alutaguse Huvikeskuse juhataja Kärolin. Seejärel sõidutasin pildid töödest hindamiseks Kuremäe Apteegi Kohvik- Hostel, sealsed töötajad Hille ja Epp valisid oma lemmikud. Enda valiku tegi ka Kuremäe raamatukoguhoidja Ingrid. Seejärel liikusin töödega tagasi ja tegin veel peatuse Kurtna kaupluse juures, et ka seal saaks oma meelepärased tööd välja valida poemüüja Julia. Peaks ütlema, ,, žürii oli kirju." Suur, suur tänu žüriiliikmetele! 

 

Selle tulemusel selgusid kolm parimat munaroogade valmistajat. Kaks poissi ja üks tüdruk. Kerto Vinkler, Aldo Valdur ja Johanna Tasa. Esikolmik sai praktilised auhinnad- munakeetjad. Need läksid ju teemaga hästi kokku. Kuid oli veel kaks erilist tööd, mis mulle silma paistsid. Nende tööde autoriteks Teisi Kivend ja Ronja Rajas. Nendele kinkisid kodukanad pühadeks karbi värvilisi mune. Kuid tahan öelda, et kõik osalejad olid väga, väga tublid. Tänukirja olid aga kõik osalejad, auga välja teeninud. Juba seepärast, et  nad viitsisid ja pingutasid. Tublisid osavõtjaid oli 14.

 

Kokandusringi hetkel küll ei toimu, kuid me hoiame meeled erksad ja käed töös, lootes alustada uue hooajaga septembrist.

Nii, et- järgmise väljakutseni noored kokad!

 

Aire Tasa