Menüü

Noorte laulu- ja tantsupidu 60 – milline on sinu lugu?

05.05.2022

Foto autor: Helen Pihlak (MuIS)

Käesoleval aastal möödub esimesest noorte laulu- ja tantsupeost 60 aastat. Seoses sellega asub Eesti Rahva Muuseum koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega koguma ja talletama lugusid ning fotosid noorte laulu- ja tantsupidudel osalenutelt. Meenutusi oodatakse nii lauljatelt ja tantsijatelt kui ka pealvaatajatelt.

Esimene noorte laulu- ja tantsupidu toimus 1962. aasta juunis-juulis dirigent Heino Kaljuste ja rahvatantsujuht Alfred Raadiku algatusel ning seejärel on noortepeod väga erinevates oludes toimunud juba 12 korda. Kampaania algatajate sõnul on Rahvalugude keskkonda oodatud kõik lood, mis inimestele noortepidudest või nendeks valmistumisest mällu on sööbinud. Huvi pakuvad erinevatest aegadest pärit lood olmest – näiteks ööbimiskohtadest, toitlustusest – aga samuti rongkäigust, peomeeleolust, esinemisriietest, ilmaoludest jne. Saata võib nii meenutusi, fotosid kui videoid.

 

Lugusid noorte laulu- ja tantsupidudelt saab kirja panna siin: https://rahvalood.ee/lood/noorte-laulu-ja-tantsupidu-60/

Mälestusi oodatakse kuni 27. novembrini 2022 ning kogunenud materjalist annavad Eesti Rahva Muuseum ja Eesti laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus 2023. aasta XIII noortepeo ajaks välja mälestuste kogumiku „Noorte laulu- ja tantsupidu 60 – MINU LUGU“.

 

Järgmine, XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ning rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

 

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
tel: 5 236 239
e-post: sten@laulupidu.ee

 

Tiina Tael
Eesti Rahva Muuseumi peaarhivaar
tel: 736 3062
e-post: tiina.tael@erm.ee