Menüü

Jõulukuu avamine ja jõuluvalguse jagamine

06.12.2021

Novembrikuu viimasel pühapäeval ehk 28. detsembril tähistati 1. adventi. Kaunis lumevaip, süüdatud küünlad kuuskedel andsid märku imelise jõuluaja saabumisest. 

Iisakus algas jõulukuu avamine hommikul jumalateenistusega ja peale seda jagasid kirikuõpetaja Avo Kiir ja vallavanem Tauno Võhmar kõikidele soovijatele küünlavalgust, et see endale koju viia.

Süüdatud valgus liikus edasi Mäetagusele, kus varasel õhtutunnil avati ka seal jõulukuu ja seda Mäetaguse puhkpilliorkestri saatel, dirigendiks Raivo Kallas. Lisaks jagasid oma häid soove ja jõulutunnet kaunite lauludega Mäetaguse Põhikooli mudilaskoor ja solistid Elisabeth Kivikalju ning Nora Marie Pukk. Esmakordselt esines alles hiljuti loodud Alutaguse lastekoor, kuhu kuuluvad Iisaku Gümnaasiumi, Mäetaguse Põhikooli ja Illuka Kooli 3.-7. klasside laululembelised noored. Noori innustavad ja juhendavad Tanja Elken ning Anu Kaljusaar. Kavast ei puudunud ka tantsulust, esindatud olid Kiikla võimlemisrühm Kiigelind Marju Aul eestvedamisel ja Kurtna noortekeskuse vahvad tantsulapsed, kellele tantsu oli seadnud ning õpetanud Marit-Jenna Seppar. Kaunid luuleread jõuluootusest ja -rõõmust kõlasid Mäetaguse Põhikooli õpilase Doris Puuri esituses. Nagu juba traditsiooniks on saanud, siis kontsertkava lõpus tervitas kõiki kohalviibijaid vallavanem ja jagas ka seal küünlavalgust.

 

Mäetaguse Põhikool avas tänavu peale jõulukuu avamist ja jõuluvalguse jagamist käsitöömaja ees jõululaada. Pakuti ikka head ja paremat, piparkookidest kuni kaunite jõulukaartideni. Majas sees toimusid töötoad, kus sai endale või kingiks vahva jõuluehte meisterdada. Laadal toimus ka heategevusloos, millest saadud tulu eest tegi Mäetaguse Põhikool Ida-Viru meedikutele jõulukingi.

 

Suur tänu kõikidele, kes panustasid ja osalesid advendiaja avamisel. 

Kaunist ja rahulikku jõuluaega!

 

Fotode autor: Ain Spitz