Menüü

Meie Jaana - Ida-Viru maakonna parim maaraamatukoguhoidja 2021

14.11.2021

29. oktoobril toimus Valgamaa Kutseõppekeskuses XXI maaraamatukoguhoidja päev, kus tutvustati ja tunnustati Aasta maaraamatukoguhoidja 2021 nominente.

Alutaguse Huvikeskus esitas aasta parimaks maaraamatukoguhoidjaks Jaana Tossi. Meie arvates väärib Jaana seda tiitlit igati.

Jaana töötab Kurtna raamatukogus alates 1.juulist 2015. Lisaks juhib ja koordineerib Jaana Alutaguse valla 8 raamatukogu tegevust. Kõiki neid raamatukogusid ühtse meeskonnana toimima saada on olnud Jaana üks põhilisi tegevussuundi. Eriolukord  tõi kaasa uusi väljakutseid ka raamatukogude töösse. Uudse lahendusena käivitas Jaana raamatute veebitutvustuste sarja „Raamatute kirju maailm“, kus valla erinevad raamatukogutöötajad lugesid katkendeid enda valitud raamatutest. Valla lehe toimetajana on Jaana toonud ka raamatukogud rohkem pildile, avades ajalehes uue rubriigi „Raamatukoguhoidja soovitab“.

 

Jaana on aktiivne Illuka kandi kogukonna liige, osaledes MTÜ Kultuurikamber ettevõtmistes ja Illuka naisansambli töös. Samas jõuab ta tegeleda aeg-ajalt ka giidindusega.

Jaana ongi see õige maaraamatukoguhoidja, kellel on mitmeid tegevusi toimetada, kellel on julgust võtta vastu uusi väljakutseid, kellel on nutikust ja ettevõtlikkust.

Soovime õnne uhke tiitli puhul ja hoiame pöialt, et vabariigi parima maaraamatukoguhoidja 2021 tiitel saaks Jaanale! See selgub 2022. aasta veebruarikuus.

 

Ingrid Spitz

Alutaguse Huvikeskuse juhataja