Menüü

Virve Osila elutöötoa avamine ja loomingupäev

15.11.2021
Autor: Jaana Toss

Autor. Aulis Pärnpuu

Kaks päeva pärast mardipäeva, 12. novembril kell 12 kogunesid Mäetaguse rahvamajja Virve Osila loomingu austajad. Aja ja olude tõttu sai kohale tulla vaid murdosa neist, keda tema loodu kõnetab. 

Päev algas Virve elutöötoa avamisega rahvamaja triibukoridoris. Verivärsket tuba materjalidega veel täiendatakse, kuid sisse võib sinna astuda juba praegu: vaadata riiuulitele välja pandud õnnitluskaarte ja tänukirju ning lugeda seintele kantud luuleridu. Eelneva kokkuleppe korral saab seal ka Virvega kohutuda ja juttu vesta.

 

Seejärel kõlasid rahvamaja saalis killukesed poetessi loomingust – nii elavas esituses kui video vahendusel, nii eesti kui vene keeles, nii luuletuste kui lauludena. Tallinlanna Anu Kokk, kes oma esinemist ka kitarril saatis, ütles, et luuletuse lugemise ajal hakkas viis iseenesest voolama ning kui laul loodud, tundus, et nad pididki kokku saama.


Rakvere teatri näitleja Tiina Mälberg märkis, et on tihti valinud esitamiseks just Virve luuletused. Margus Vaheri ja Virve viisid – rohkem kui tosina aasta eest – kokku aga Urmas Alenderi laulud, millest paljudki loodud just Virve tekstidele.

 

Kauneid luuleridu loeti ette ka nende poolt, kes ennast esinejaks teps mitte registreerinud polnud, vaid soovisid Virvet tema 75. sünnipäeval õnnitleda. Nimelt suunas päevajuht ja Virve kauane koostööpartner Ene Raudar kõik sõnasoovijad esmalt poetessi kogutud luuletuste juurde, julgustades neid raamatut juhuslikust kohast avama ning leheküljelt leitud värsse ette kandma. Ettelugemisest ei vabastanud ka prillide mitte-kaasas-olemine!

 

Kaunite luuletuste ja laulude ning siiraste soovide kõrval jäi kõlama korraldajatepoolne soov, „et Virve Osila loomingupäev kinnitaks kanda, saaks tugevad jalad alla (võib-olla isegi kabjad) ja lõpuks saaks ka tiivad. Nagu Pegasus…. Et see jääks kestma…“. Samuti loodavad nad, et sellisest sündmusest saavad innustust ka need, kes seni oma loomingut teiste ette pole tihanud tuua.

 

Kohtumiseni juba järgmisel Virve loomingupäeval!

 

Alutaguse Huvikeskus tänab koostööpartnereid ja abilisi, kes aitasid kaasa päeva toimumisele:

Alutaguse Vallavalitsus

Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp

Ida-Virumaa Ovalitsuste Liit

Ene Raudar

Tagavälja Talu

Heleni Leib OÜ

Mäetaguse SPA

 

ERR kajastus

https://www.err.ee/1608401591/virumaa-vagevaim-naine-sai-oma-elutootoa

 

Põhjaranniku kajastus

Virve Osila sai juubelikingiks elutöötoa - Kultuur - Põhjarannik (postimees.ee)