Menüü

Alutaguse valla õpilasmaleva- Kurtna rühma järelkaja

05.07.2021

Sel aastal koguneti 5. juuli hommikul, et alustada malevlaste tööde ja tegemistega. Maleva avamistseremoonia peeti Mäetagusel, ühise rongkäigu ja vande andmisega. Seejärel tuli aga hakata vaeva nägema ja pingutama, et tasu välja teenida. 

 

Simmo 15a:

Õpilasmalevas osalesin sellel aastal esimest korda.

Eelkõige andis malev mulle uut töökogemust, mida ma varem polnud teinud. Õppisin teistega rohkem koostööd tegema ja kui oluline ning keeruline on töö tegemine. Malevas sain rohkem iseseisvamaks, kohusetundlikumaks ja täpsemaks juhiste järgimisel.

Ma arvan, et hea rühmajuht peaks olema mõistlik, otsusekindel, rahulik, korrapärane, hea ajatajuga, sümpaatne ja kõige olulisem peaks olema rühmajuhi juures see, et ta oleks organiseeritud. See tähendab, et ta on terve aja tegevused ära seadistanud ehk läbi mõelnud mida millal teha.

Õpilasmaleva kogemus oli mulle huvitav ja omapärane ning ma sain sealt väga palju erinevaid töö nippe, mida tulevikus saan ka tavaelus rakendada. Kes õpilasmalevas korralikult tööd teevad siis need rohkem palka ja lisatasu saavad.

Kokkuvõtteks soovitan ma kõigile õpilasmalevas ennast proovile panna ja oma teadmisi arendada.

 

Airiin 17a: 

Olen Alutaguse Õpilasmalevas osalenud juba 5 aastat. Käesoleval aastal oli Kurtna rühmas justkui kõik endine, kuid samas ka vägagi teistmoodi.

Kokku tuli põnev seltskond, enamus malevlasi olid esmakordselt ning meid, endiseid malevlasi, oli vähemuses. Seega tekkis justkui kohustus olla neile eeskujuks ja jagada oma kogemusi, kuidas malevas hakkama saada. 

Põnevust tekitas ka see, et endine rühmakaaslane osutus hoopis meie rühma kasvatajaks, kes tegutses samade põhimõtete järgi nagu seda on teinud meie endised kasvatajad.

Arvan, et ÕM´i rühmakasvataja on loov, kes pakub noortele välja erinevaid võimalusi, et ennast proovile panna ja ka midagi uut kogeda. Samuti kaasab ta noori korraldama erinevaid üritusi, mille tulemusena muutuvad noored julgemaks ja kohusetundlikumaks. Õpilasmaleva rühmajuht suunab noori tegutsema nii, et töö saaks kvaliteetselt kui ka õigeaegselt tehtud. Kui noorte ümber on heatahtlikud inimesed, siis tunnevad nad ennast alati rõõmsana ja hoituna.

Täna rõõmustan selle üle, et olen seotud Kurtna Õpilasmalevaga. Ja mulle meeldib mõelda võimalusele, et isegi kui vanus enam malevlane ei luba olla, saab malevas ikkagi jätkata.

Läbides koolitus, edukalt sooritada eksam ja saada rühmakasvatajaks.