Menüü

Kevadine nutijaht 2021

26.04.2021

Kevadvaheajaks valmisid kuusteist liikumismängu kaheksa Alutaguse valla küla jaoks, milledest siis igas kohas üks mäng on mõeldud nö algajatele ja teine edasijõudnutele. Nutijaht loob võimaluse liikuda ja mõtelda, õppida tundma kodukohta, -valda või mõtiskleda vanasõnade, mõistatuste ja kirjandustegelaste üle. Mängud aitasid ette valmistada küsimuste osas raamatukogude, kultuuri- ja muuseumi töötajad. Noored ning noorsootöötajad võtsid ette mängu internetikeskkonda sättimise, küsimuste kohandamise ning punktide kontrollimise looduses. Suur tänu teile kõigile!

Vaheajal läbiti kõiki Nutijahi mängusid vähemalt ühel korral, kokku 57, keskmiselt oli ühel mängul läbijaid 2-3 inimest, kes kirja pandi. Kui enamik mängijaid, peresid läbis ühe mängu, siis perekond Maidla Iisakust, läbis 9 mängu ehk siis kodukülas mõlemad ja teistes külades ühe mängu. Perekond Vaarmann Kurtnast võttis aga ette viis rada erinevates külades ning õde-venda Vähid Puhatu külast läbisid neli rada ja ühe läbisid virtuaalselt :).  

 

Osalejate kommentaare: Pärast esimest mängu tekkis hasart, et mida põnevat võiks veel teada saada? Esitatud küsimusele sai ju kohe ka tagasiside, kas vastus oli õige või väär ja mis siis tegelikult on õige. Lisaks uued teadmised kodukohast ja maailmapildi avardumine. Liikumine värskes õhus! Oleks veel mõne teinud, kuid väljas läks pimedaks. Lapsed olid rõõmsad, et saavad mängida oma kodukohas, ei olegi alati vaja kaugele sõita. Lapsevanema küsimus, et kuidas päev läks ja vastus sellele: “Muidu oli igav päev, aga see mäng oli ainus huvitav asi.”

 

Kevadisel nutijahil loositi iga küla kohta kast maasikaid ning kõikide mängijate vahel tort. Noorsootöötajate ühisel otsusel said artiklis välja toodud pered sõltumata loosiõnnest maasikakastid ning teiste puhul oli siis vajalik fortuuna sõbralik käsi. Tordiõnn tabas aga noorimat, tervelt viis rada läbinud Inget. 

Suur tänu kõikidele osalejatele ja palju õnne kõikidele võitjatele!

 

Saad nutijahile minna ka nüüd, sest mängud on avatud.

Lühilink bit.ly/nutijaht viib Sind Alutaguse Huvikeskuse lehele, kus kõik vajalikud juhendid kirjas. Mängimiseks vajad nutiseadet, sinna tuleb laadida Actionboundi äpp ning leida õige mängu QR-kood või sisestada nt kohanimi  ja imeväel avaneb mäng või lausa valikud. Mõnusat mängulusti ja toredaid jalutuskäike Alutaguse külades!