Menüü

Tõstame esile Eesti lipu, sini-must-valge

15.04.2021

Üleskutse Sulle, hea Ida-Virumaa elanik!

Pane oma lipp lehvima!

 

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit Teeb üleskutse tähistada 4. juunil 2021. aastal ülemaakondlikult Eesti lipu päeva. Selle sündmuse esiletoomine aitab hoida maakonnas ühtekuuluvustunnet ja tähtsustada olulisi väärtusi.

Riigilipud heisatakse pidulikult kõikides omavalitsustes. Iga omavalitsus korraldab riigilipu heiskamise ja lipupäeva tähistamise piduliku tseremoonia, millest kokkuvõtvalt kujuneb lipupäeva pidulikkuse kandmine üle maakonna.

 

Tõstame esile Eesti lipu, sini-must-valge, ilu ka kõigil suvistel pere, omavalitsuste ja maakondlikel sündmustel. Heiskame ka neil puhkudel pidulikkuse ja väärikuse lisamiseks riigilipu.

 

Teeme ettepaneku tõsta ausse ka Eesti Vabariigi ajast alles hoitud lipud, tuues nad vaatamiseks välja ja lisades sinna juurde ka iga lipu loo.

20. augustil tähistame Eestiriigi taasiseseisvumisepäeva 30. aastapäeva. Sel päeval lisame sündmusele pidulikkust, kaunistame maakonna kojad kolme kodu värviga, kujundades lipuvärvides installatsioone paikkondade olulisematele hoonetele.

 

Seoses lipupäeva piduliku tähistamisega kuulutab Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit välaj laste luule- ja joonistusvõistluse, mille sisuks on Eesti lipu, oma pere, kodu, isamaa ilu ja võlu kajastamine. Parimaid tunnustatakse 4. juunil, Eesti lupu päeval. Tunnustust leidnud luuletustest ja joonistustest valmib trükis, mida esitletakse Eesti Vabariigi 30. taasiseseisvumisepäeval.

 

Head kaasalöömist väärikal, maakonda ühendaval sündmusel!

Hoiame ühte!

 

Seoses kirjeldatud sündmusega kuulutatakse välja ka luule- ja joonistamiskonkurss, mille kohta on rohkem infot alloleval plakatil: