Menüü

Röövel Hotzenplotz möllab üle kogu Eesti

16.04.2021

Eesti Noorsooteater lükkab juunis laadavankrile hoo sisse ja asub rändama mööda Eesti vabaõhulavasid. Külakostiks kaasa võetud „Röövel Hotzenplotz” – pöörane röövlimürgel praevorstide ja paukseentega – etendub Iisaku laululaval 13. juunil kl 16.

Suvel mängitakse vabaõhulavadel üle Eesti pöörast röövlimürglit „Röövel Hotzenplotz”, mille on Otfried Preussleri jutustuse põhjal lavastanud Mirko Rajas. „Röövel Hotzenplotz” esietendus 2019. aastal Eesti Noorsooteatri Ferdinandi saalis, kuid lavastuse loojatel on algusest peale olnud unistus mängida seda rändtrupist jutustavat lugu ka vabas õhus.

 

Lugu räägib väiksest linnakesest, kus kõik on imehästi: sõbrad Kasperl ja Seppel püüavad kala ja teevad tempe; Kasperli vanaema praeb neile neljapäeviti vorste ja hapukapsaid; ülemvahtmeister Dimpfelmoser patrullib keskväljakul; selgeltnägija proua Schlotterbeck näeb maagilise kristallkuuli kaudu kõike, mis parasjagu maailmas toimub... Ning pritsimajas istub luku taga linnaelanike hirm, kohutav röövel Hotzenplotz.

Ühel täiesti tavalisel neljapäeval pääseb Hotzenplotz aga vabadusse ning pistab Kasperli vanaema majas nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on valmistanud Kasperlile ja Seppelile. Sõbrad seda asja juba nii ei jäta – alatu vorstivaras tuleb kinni nabida!

Algab hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab. Sõpruse, mängurõõmu ja huumori toel saab ületada kõikvõimalikud takistused ning piiluda ka kõige hirmuäratavamate maskide taha. Laval mängitakse pilli ja lüüakse laulu kõigi jaoks alates 7. eluaastast.

 

Noorsooteatri kunstilise juhi ja lavastaja Mirko Rajase sõnul paneb vabas õhus mängimine lavastuse tõeliselt proovile. „„Röövel Hotzenplotz” on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks,” märkis Rajas.

 

Eelmisel suvel anti etendusi mitmel pool Eestis, kuid osa etenduskohti müüdi välja ning kõikjale ei jõutud. Nüüd võetakse ette uus ringreis, et ka väiksemates kohtades üks korralik röövlimöll korraldada.

„Röövel Hotzenplotzi” ringreis toimub 12. juunist 11. juulini, kokku antakse 11 etendust vabaõhulavadel üle Eesti. Iisaku laululaval esinetakse 13. juunil kl 16:00. Pileteid saab osta teatri kodulehelt, Piletilevist ja etenduskohtades.

 

Pöörase röövlimürgli „Röövel Hotzenplotz” on Otfried Preussleri jutustuse põhjal lavastanud Mirko Rajas. Tõlkinud Vladimir Beekman, dramatiseeris Priit Põldma, lavakujunduse, kostüümid ja maskid lõi Kalju Karl Kivi. Lavastuses kõlavad lauluviisid on trupp loonud improvisatsioonidena luuletaja Helena Läksi sõnadele. Trummimänguoskusi on aidanud lihvida Reigo Ahven ning liikumisjuht on Hanna Junti. Mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Doris Tislar, Sander Roosimägi või Mihkel Tikerpalu, Karl Sakrits ja Risto Vaidla.