Menüü

Palju õnne meie hea kolleeg, Marju Aul!

28.01.2021

Foto autor: Matti Kämärä

26. jaanuaril andis Kultuurkapitali Ida-Viru ekspertgrupi juht Vladimir Võssotski üle eelmise aasta maakondlikud kultuuripreemiad. Alutaguse vallast said tunnustuse kolm tublit ja hakkajat inimest - Reinar Hallik, Avo Sambla ja Alutaguse Huvikeskuse rahvatantsu juhendaja Marju Aul.

Marju Auli juhendada on 3 rahvatantsurühma: Kiikla rahvamaja naisrühm Kiigelind, Jõhvi naisrahvatantsurühmad Gevi ja Gevi 2. Tantsijad hindavad kõrgelt tema professionaalsust ning isikuomadusi, tänu millele valitseb proovides pingevaba ja loominguline õhkkond.

Marju Aul on 2012. aastal lõpetanud rahvatantsu juhtide kooli ning on pärast seda aktiivselt ja pühendunult juhendanud 3 rahvatantsurühma. Ta on löönud kaasa erinevate kultuurisündmuste korraldamisel nii maakonna tasandil kui Jõhvis linnas ja Alutaguse vallas. 2019. aasta detsembrikuus oli oluline sündmus Marju tantsujuhi karjääris. Nimelt toimus Jõhvi Kontserdimajas tema lavastatud Gevi 55.aastapäeva juubelikontsert.

2020.a. keerulistes oludes leidis Marju Aul võimaluse, kuidas rühmaga suhelda ja virtuaaltreeninguid korraldada. Selle tulemusena olid rühmad eriolukorra lõppedes valmis koheselt proovidega jätkama ning ka esinema.

Kiikla Kiigelind õppis selgeks 2 uut tantsu, mille juhendaja oli just selle rühma jaoks kevadperioodil loonud: autoritantsu „Marjule“ ja pärimustantsu seade „Nelja aastaaja kadrill“. Nendega esineti suvel Värska sanatooriumi vabaõhulaval, Alutaguse valla Tagavälja ja Pärnaõue taludes ja Kiikla mõisa pargis. Toimus ka tantsulaager Lõuna-Eestis. Rahvatantsijad on tänulikud oma juhendajale, kes on suuteline ka eriolukorra tingimustes hoidma rühma vaimu ja vajadusel leidma uusi lahendusi. Innustatuna 2019. aasta üldtantsupeol võimlemiskavaga osalemisest avaldasid tantsijad soovi minna ka 2021.a. suvel Kalevi staadionil toimuvale võimlemispeole. Arvestades tantsijate soovi on Marju juba osalenud koolituspäeval ja on alustanud rühmaga repertuaari õppimist.

Marju teised rühmad valmistuvad osalemiseks III Eesti Naiste tantsupeol. Kuna valitud on erinevad rühmaliigid, siis peab Marju omandama ja tantsijatele õpetama 5 erinevat rahvatantsu. Praegustes oludes on see paras väljakutse, aga Marju saab sellega hakkama.

 

Jõudu, jaksu ja kerget jalga edaspidiseks!