Menüü

Alutaguse fotokonkursi 2020 parimad on selgunud

11.01.2021

Foto autor: Marika Valter

Juba kolmandat korda leidis aset Alutaguse valla fotokonkurss, kus inimestel oli võimalik terve 2020. aasta vältel saata huvitavaid fotojäädvustusi meie valla ilusatest kohtadest, üritustest, inimestest. 

Kokku esitati konkursile 72 fotot ning pildistatud oli tõesti väga erinevaid objekte ja vaateid. Konkursil oli kolm erinevat kategooriat – loodusfoto, dokumentaalfoto ja aasta foto. Parimad fotod valis välja asjatundjatest koosnev žürii, kuhu kuulusid fotograafid Maila Meldre ja Ain Spitz, Iisaku Kunstide Kooli kunstiõpetaja Kaja Tina ning Jõhvi Kunstikooli direktor Mati Rautso.

 

Fotosid oli jäädvustatud nii professionaalse tehnikaga (profikaamerad, droonid), kui ka lihtsa telefoniga.

„Konkurss näitas ilmekalt, et hea silmaga inimesel ning oskajal nutitelefoni kasutajal on tänapäeval peegelkaamera omanikuga võrdsed võimalused“, sõnas Mati Rautso.

Lisaks toimus ka Alutaguse Huvikeskuse sotsiaalmeedias traditsiooniline hääletus, et valida rahva lemmik foto.

 

Fotokonkursi tulemused:

Alutaguse valla aasta foto – „Suveõhtu lummus“, autor Marika Valter

Parim loodusfoto – „Äike tuleb“, autor Janno Pukk

Parim dokumentaalfoto – „ Emotsioonid“, autor Janett Juuse

Rahva lemmik – „Ootamatu kohtumine“, autor Martin Miller

 

Tunnustamist on väärt ka järgnevad fotograafid, kelle fotod valiti Alutaguse valla 2021 aasta kalendrisse: Natalya Boytsova, Riina Siimuste, Lii Roosa, Ann-Leena Miller, Kristiina Avel. Lisaks on loomulikult kalendris esindatud ka eelnevalt võitjateks mainitud fotograafide pildid ja oluline moment on see, et need valiti anonüümselt valla amentike poolt enne võitjate avalikustamist.

 

Palju õnne kõikidele võitjatele ja suur aitäh neile, kes nägid vaeva ja oma foto võistlusele edastasid! Kõiki konkursil osalenud pilte näeb Alutaguse Huvikeskuse Facebooki lehel.

 

Alutaguse valla aasta foto 2020 "Suveõhtu lummus", autor Marika Valter.

 

Parim loodusfoto 2020 "Äike tuleb", autor Janno Pukk.

 

Parim dokumentaalfoto 2020 "Emotsioonid, autor janett Juuse.

 

Rahva lemmikfoto 2020 "Ootamatu kohtumine", autor Martin Miller.