Menüü

Noorsootöö ja noorte tegemised

10.12.2020

23. novembrist 2020 on Alutaguse valla noortekeskused suletud, kuid see ei tähenda, et töö on seisma jäänud. Meie tublid noored on ise teinud Discord keskkonnas avatud noortekeskuse, kuhu oleme saanud järjest liituda ja seal saab erinevaid jututubasid teha, kui hästi või halvasti see toimib, me veel ei tea, oleme alles algusjärgus.

Väiksemate seltskondadega lõpetasid noored järjest oma projektide aruandeid, mis said lõpule viidud. Nooremad viisid ellu mängude projekti, mida rahastati Eesti Avatud Noortekeskuse Ühenduse projektikonkursi PickUp-Briti Eri raames ja vanemate noorte projekti „Avastame maailma ja vaatame tuleviku“ rahastas Haridus- ja Noorteamet.

 

Noortekeskuste huviringid said esialgu tingimusi järgides tegutseda, kes kolis veebi, kes õue ja mõned tuli ka kahjuks katkestada.

Noorsootöö õues oli lubatud kuni 12.12.2020 ning olime väljas toimetamas, nii palju kui ilm võimaldas.

Argipäeviti kogunesime eelnevalt kokkulepitud ajal ning jalutasime ning ajasime juttu, arutlesime erinevatel teemadel. Et aega ka natuke lõbusalt veeta, siis oleme endale pokemoni mobiilirakendused alla laadinud ning küla vahel pokemone püüdnud.

Noorsootöötajate ja noorte vahel on kontakt säilinud, väiksemate seltskondadega olime õues ja suuremate seltskondadega virtuaalruumis.

 

28. novembril oli meil käputäie noortega väljasõit „Põrgupõhja“, kus saime pikemal matka jooksul meeskonnas toimetamist harjutada. Pidime teineteisega arvestama ja koostööd tegema, mõni asi tuli väga hästi välja ja mõni asi nii hästi ei õnnestunud, kuid lõppkokkuvõttes oli see hariv ja lõõgastav. Sellistes olukordades õpid vastastikku üksteist kõige paremini tundma ja mõistma teise inimese rõõme ja muresid, kuuled meeletuid ideid ja unistusi ning teed uusi plaane.

 

1.advendil olid noored abiks jõuluvanale kirjutamise töötuba tegemas „ Päkapikkude töötuba“, nooremad noored olid väga õhevil kirjade kirjutamise ning nende kaunistamisega.

 

   

 

Vanemad noored valmistasid ette maastikumängu ning ootasid rohket osavõttu, kuid lõpuks oli tegijaid niisama palju kui osavõtjaid.

Korraldaja Karolina Hendrikson: Meie maastikumängul oli abis 10 inimest ning osales samuti 10 inimest ehk viis võistkonda, kes andsid positiivset energiat seitsmes punktis olevatele kohtunikele ja andsid head tagasisidet. Me jätkame oma hea meeskonnaga maastikumängude korraldamisega uuel aastal, kuna praeguses olukorras on noortekas kinni ja et lastel oleks ikka hea meel, teeme seda rõõmuga edasi!

Osalejate arvamusi:

Gerli arvas, et kõik oli positiivne; Elly jaoks oli kõik hästi ja meeldis esimene ülesanne ehk 3D püramiidi tegemine; Merilyle meeldis muna kandmine ja see, et väljas toimus, kuid tema arvates võiks olla aktiivsem; Gregorile ja Adrianale meeldis püramiidi teha; Rasmusele ja Gerdile aga samuti muna kandmine; Rauno arvates olid kõik ülesanded toredad, siis lisaks eelmainitutele salakirja lahendamine, matemaatika ja looduse ülesanded aga ka sõlmede tegemine ja väike jõuharjutus.

 

Kohtumiseni veebis! 

Leiad meid FB-s või Discordis, loodetavasti kohtume jaanuari alguses päriselt ka!

RÕÕMSAT JÕULUAEGA ja AASTAVAHETUST! 

Alutaguse noorsootöötajad