Menüü

Raamatute kirju maailm tublimate tunnustamine

20.10.2020

Foto autor: Grete Habakukk

Sel isemoodi kevadel, mil nii töö- kui koolipäevad kulgesid paljudel meist koduse arvutiekraani ees, sai Alutaguse Huvikeskuse eestvõttel alguse üks põnev projekt – raamatututvustused veebis. 

Eesmärgiks oli laste- ja noortekirjanduse tutvustamine ettelugemise kaudu ning projektiga liituma olid oodatud kõik, kes soovisid mõnda oma (lemmik)raamatut ka teistele tutvustada.

Poole aasta jooksul loeti katkendeid ette rohkem kui 10 raamatust. Nende seas oli nii muinasjutte, fantaasialugusid kui ka noorsooromaane. Tublideks ettelugejateks olid Katrin Kõrvemaa, Meeli Õunap ja Monika Grinfeld. Valla raamatukoguhoidjatest lõid ettevõtmises kaasa Gerri Lehismets, Aili Karukäpp ja Jaana Toss ning Kiikla raamatukoguhoidja Ruth Linnard oli abiks raamatute välja valimisel. Suur tänu kõikidele, kes meie ideega kaasa tulid!

Teisipäeval, 20. oktoobril, mil tähistatakse ka ettelugemispäeva, sõlmiti Kurtna raamatukogu-seltsimajas projekti otsad pidulikult kokku. Päevakohase koogi valmistas meie hea Helen Rajas (Heleni Leib OÜ) ning muusikaliste vahepaladega esines Mirtel Põdra (juhendaja Anna Drozdova).

Kõiki raamatututvustusi saab järelkuulata Alutaguse Huvikeskuse kodulehel ning ehkki projekt on lõpule jõudnud, on ettelugemised endiselt oodatud. Täpsemat infot saab Kurtna raamatukogust telefonil 3392 486 või kurtnark@alutagusevald.ee

 

Jaana Toss

Alutaguse Huvikeskuse raamatukogude juht