Menüü

Raamatute kirju maailm

24.04.2020

Alutaguse Huvikeskus on asunud tegema veebis raamatututvustusi! Eesmärk on aidata lugejatel teha raamatu valimisel valik lihtsamaks ja tutvustada uut põnevat raamatute maailmas. Ettelugemise mõte on ühtlasi tuletada kõigile meelde, kui tore on lugeda! Ettelugemine -  see on kooslugemine, koosmõtlemine, kus saab alguse sõprus raamatuga, oskus kuulata  ja tekib ka lugemise huvi.

Ootame ka kõiki asjast huvitatuid raamatute tutvustamisse oma panust andma ning salvestusi kuulama.

Üleskutse - löö kampa! Kõigile ettelugejatele kingime 10€ Rahva Raamatu kinkekaardi.

 

Kutsume üles ka kõiki vallaelanikke liituma meie projektiga, et tutvustada enda lemmikraamatutut. Kui raamatu tutvustuse ideid napib, siis raamatute valikul on nõu ja jõuga abiks meie raamatukogude töötajad, kes annavad head nõu nii äsjailmunud, kui veidi vanemate raamatute valikul.

Tutvustuse tegija loeb helifailile raamatust ühe jutu ette ning ettelugeja võiks anda ka omapoolse soovituse, miks  oleks seda raamatut huvitav lugeda. Üks raamatututvustus kestab 15-20 minutit ning heli salvestamiseks kasutab ettelugeja kas telefoni salvestusfunktsiooni või mõnda muud talle sobivat salvestusvahendit. Julgemad võivad teha ka videotutvustuse! Valmis heli- või videofail saadetakse internetikeskkonda üles laadimiseks ning nii Alutaguse valla noortekeskuste kui huvikeskuse kodulehele lisatakse kuulamislink. Täpsemad juhised ja salvestuse saab saata: kurtnark@alutagusevald.ee 

 

Kõigile ettelugejatele kingime 10€ Rahva Raamatu kinkekaardi ning 20. oktoobril rahvusvahelisel ettelugemise päeval tunnustame tublimaid ettelugejaid.