Menüü

„Moos on moes“ ehk V Hoidiste festival Mäetaguse moos.

24.10.2019

29. septembril selgusid Alutaguse valla tublimad hoidiste- ja moosimeistrid. Selleaastase festivali hoidiste rida oli sama kirev kui sügis Alutagusel. 

Konkursile olid oodatud kodumaisest toorainest valmistatud hoidised nagu näiteks kõikvõimalikud salatid,  moosid, kompotid ja muud hoidised. Ühte kokku toodi konkursile 53 erinevat võistlustööd.

Auväärsesse ning väga mitmekülgsete maitsemeeltega žüriisse kuulusid sellel aastal Alutaguse valla kulinaarsed tipud Helen Rajas, Piret Talistu ja Vilve Niine.

Žürii valis välja esikolmiku nii soolaste kui magusate hoidiste vahel. Lisaks kuulutati välja rahva lemmik ja anti eripreemiaid.

Festivali raames oli üllatusesinejaks vahva teadus- ja mullisõu, kes näitas kõigile, kuidas saab teha välku ja pauku ning kõigil oli võimalus ronida ka ise mulli sisse.  Traditsiooniliselt toimus ka hoidiste pimetestimine, kus tuli oma maitsemeeli teritada, et ära arvata hoidiste kõik koostisosad.  Kohapeal toimetas pannkoogikohvik, kus küpsetasid pannkooke Mäetaguse noored. Peale ürituse ametliku lõppu jäid inimesed veel omavahel retsepte vahetama, et uuel hooajal uusi ja põnevaid hoidiseid valmistada. Moos on moes!

 

Selle aasta festivali tulemused:

Soolased hoidised

I  Mare Reimal - Tomati-sibula salat

II  Puhatu küla kogukond - Puhatu suvikõrvitsa hoidis

III Kadri Haugas - Kurgisalat

 

Magusad hoidised

I Virve Osila - Maiasmoka õunamoos

II Tiina Kullamä - Aprikoosi-porgandi moos

III Helga Vahe - Vaarikamoos

 

Eripreemiad

PARIM LAPSEPÕLVEMOOS Helga Vahe- Tikrimoos

PARIM POHLAMOOS Ege Roosimägi- Pohl-alotša-aroonia

PARIM MAHL Madis Peterson- Punasesõstra viinamarja mahl

VITAMIINIPOMM Mare Reimal - Astelpaju-õuna moos

MÕELDES MEESTELE Karine Võhmar - Kangete meeste moos

 

RAHVA LEMMIKMOOS- Helga Vahe- Vaarikamoos