Menüü

Iisaku rahvamaja näitering

Esmaspäeviti kell 18 Iisaku rahvamajas

Iisaku rahvamaja

Tüüp
Huviring
Kirjeldus

Näitemängu on Iisaku rahvamajas tehtud selle maja olemasolust alates. Maja avamisel 31. oktoobril 1910 etendati Georg Engeli draamat "Sadamas". Olgu etteruttavalt öeldud, et sama etenduse võtsime ette maja sajandaks sünnipäevaks. Et tegu oli kolmevaatuselise äärmiselt mahuka etendusega, jäime pisut hiljaks , aga 2011 saime asja siiski publikuküpseks. 


Aga ajas tagasi. Ajalugu kõneleb, et algusaegadel toodi lavale kolm, neli lavastust aastas. Kasutati suflööri abi. Mõni aasta tagasi, kui renoveeriti lava, tuli suflööriauk ka nähtavale. Iisakust on alguse saanud ka Helend Peebu näitlejatee, kes Voldemar Kuljuse käe all mängis Iisakus ka näiteks koos Milvi Laidiga. Kuljusel oli haaret ja kutsus hobinäitlejate kõrvale ka kutselisi. H. Peep asus pärast Kuljuse lavastajatöö lõpetamist mingiks ajaks ka tema asemele. 


Tänased Iisaku inimesed mäletavad kindlasti veel Judith Kulvere arvukaid lavastusi nagu "Mikumärdi", "Igal oinal oma mihklipäev" jne. Kusagil 2001 . aasta paiku alustas näitering täiskasvanutele taas ja juhendajaks rahvamaja juhataja Merle Pikhoff. Tänaseks on lavalaudadele jõudnud praeguse kambaga seitse täispikka lavastust. Üks on töös ja loodame ikka veel tänavu esietenduseni jõuda. Maakondlikeks näitemängupäevadeks oleme vahel õppinud selgeks erinevaid lühemaid tükke ja katkendeid ja mitmel korral oleme osalenud Sadalas külateatrite päeval, kus kolme päeva jooksul on lavale toodud kokkutulnud seltskonnaga täispikk etendus. Ja erinevatel sündmustel võib ikka ja jälle näiteringi liikmeid näha. Seal, kus sõna vaja. 

 

Iisaku näiteringi etendus "Püha läte" (01.04.2018, Harrastusteatrite näitemängupäev Kiiklas)

 

Korraldaja
Iisaku rahvamaja
Kontaktinfo
Merle Pikhoff